Louise Bjerrek

Louise Bjerrek går Diplomats traineeprogram under 2022-2023. Hon har en masterexamen i handelsrätt från Lunds universitet och en kandidatexamen i rättsvetenskap från Örebro universitet. Hon har tidigare haft praktik på Nordea Responsible Investments och Öhman kapitalförvaltning i både Stockholm och Luxemburg. Under studierna har hon varit engagerad i juridiska förening i Örebro och som styrelsemedlem i ELSA Örebro med ansvar för seminars and conferences.

louise.bjerrek@diplomatcom.com
+46 73 868 29 41

Sofia Artursson

Senior Associate

sofia.artursson@diplomatcom.com

+46 73-053 73 55

Louise Bjerrek

Junior Associate

louise.bjerrek@diplomatcom.com

+46 73 868 29 41

Dan Ericsson

Senior Advisor

dan.ericsson@diplomatcom.com

+46 73-988 44 63

Kristina Grewin

COO & Director

kristina.grewin@diplomatcom.com

+46 72-980 50 66

Henrik Hedlund

Junior Associate

henrik.hedlund@diplomatcom.com

+46721450670

Linnea Hylén

Senior Associate

linnea.hylen@diplomatcom.com

+46721413236

Tobias Krantz

Senior Advisor

tobias.krantz@diplomatcom.com

+46 73 410 12 15

Klas Landelius

CEO of Diplomat Communications

klas.landelius@diplomatcom.com

+46 704 60 63 57

Per Mossberg

Senior Advisor

per.mossberg@diplomatcom.com

+46 70-517 64 00

Elvira von Melen

Kontorsansvarig

reception@diplomatcom.com

08-58809500

Björn Nyblom

Founding Partner

bjorn.nyblom@diplomatcom.com

+46 70-188 50 16

Anders Oremark

Founding Partner

anders.oremark@diplomatcom.com

+46 70-814 23 02

David Oremark

Kontorsansvarig

reception@diplomatcom.com

08-58809500

Linus Paulsson

Senior Advisor

linus.paulsson@diplomatcom.com

+46 70 602 58 82

Johan von Platen

External Advisor

johan.platen@diplomatcom.com

+46 70-640 96 10

Sonja Rasin

Partner & CEO Diplomat Group

sonja.rasin@diplomatcom.com

+46 70-892 66 16

Mikael Sandström

Senior Advisor

mikael.sandstrom@diplomatcom.com

+46 72-554 69 15

Gunnar Sonesson

Founding Partner

gunnar.sonesson@diplomatcom.com

+46 70-440 10 00

Kristian Stålberg

Associate Partner

kristian.stalberg@diplomatcom.com

+46 72-018 05 93