Victor Fornander

Victor är kommunikationsrådgivare med inriktning mot Corporate Communications och Public Affairs med fokus på företagspositionering, strategiarbete och opinionsbildning. Victor har bland annat varit rådgivare och lett flera stora varumärkes- och positionsförändringar, både riktat mot allmänhet, investerare och politiska företrädare.

Innan Diplomat Communications har Victor erfarenhet från Stockholms handelskammare och Handelsbankens avdelning för finansiell brottslighet. Victor har även varit praktikant på svensk-schweiziska handelskammaren i Zürich.

Victor har en magisterexamen i internationellt företagande och en kandidatexamen i företagsekonomi från Uppsala Universitet

victor.fornander@diplomatcom.com
+46 73-543 10 28

Sofia Artursson

Senior Associate

sofia.artursson@diplomatcom.com

+46 73-053 73 55

Louise Bjerrek

Junior Associate

louise.bjerrek@diplomatcom.com

+46 73 868 29 41

Kristina Grewin

Hållbarhetsexpert

kristina.grewin@diplomatcom.com

+46 72-980 50 66

Henrik Hedlund

Junior Associate

henrik.hedlund@diplomatcom.com

+46721450670

Linnea Hylén

Senior Associate

linnea.hylen@diplomatcom.com

+46721413236

Tobias Krantz

Senior Advisor

tobias.krantz@diplomatcom.com

+46 73 410 12 15

Klas Landelius

CEO of Diplomat Communications

klas.landelius@diplomatcom.com

+46 704 60 63 57

Hedda Lindselius

COO & Manager

hedda.lindselius@diplomatcom.com

+46 73-866 67 35

Per Mossberg

Senior Advisor

per.mossberg@diplomatcom.com

+46 70-517 64 00

Björn Nyblom

Founding Partner

bjorn.nyblom@diplomatcom.com

+46 70-188 50 16

Anders Oremark

Founding Partner

anders.oremark@diplomatcom.com

+46 70-814 23 02

David Oremark

Kontorsansvarig

reception@diplomatcom.com

08-58809500

Linus Paulsson

Senior Advisor

linus.paulsson@diplomatcom.com

+46 70 602 58 82

Johan von Platen

External Advisor

johan.platen@diplomatcom.com

+46 70-640 96 10

Sonja Rasin

Partner & CEO Diplomat Group

sonja.rasin@diplomatcom.com

+46 70-892 66 16

Gunnar Sonesson

Founding Partner

gunnar.sonesson@diplomatcom.com

+46 70-440 10 00

Kristian Stålberg

Associate Partner

kristian.stalberg@diplomatcom.com

+46 72-018 05 93

Cecilie Tenfjord-Toftby

Senior Advisor

cecilie.tenfjord.toftby@diplomatcom.com

+46 721436030