Elin Prestgaard

Elin är junior associate på Diplomat Communications inom ramen för traineeprogrammet 2023/2024. Hon har en masterexamen i statsvetenskap från Uppsala universitet och en kandidatexamen i fred- och konfliktstudier från Lunds universitet. Hon har tidigare gjort praktik på Europakorrespondentenheten på Utrikesdepartementet.

elin.prestgaard@diplomatcom.com
+ 46 72 014 31 18

Bild på Sofia Artursson

Sofia Artursson

Senior Associate sofia.artursson@diplomatcom.com +46 73 053 73 55
Bild på Kajsa Bernestål

Kajsa Bernestål

Graphic Designer kajsa.bernestal@diplomatcom.com +46 70 184 44 42
Bild på Frida Granath

Frida Granath

Senior Associate frida.granath@diplomatcom.com +46 73 565 88 14
Bild på Kristina Grewin

Kristina Grewin

Hållbarhetsexpert kristina.grewin@diplomatcom.com +46 72 980 50 66
Bild på Lina Hultqvist

Lina Hultqvist

Senior Associate lina.hultqvist@diplomatcom.com +46 72 986 88 99
Bild på Linnea Hylén

Linnea Hylén

Senior Associate linnea.hylen@diplomatcom.com +46 72 141 32 36
Bild på Nicolas Jendi

Nicolas Jendi

Junior Associate nicolas.jendi@diplomatcom.com +46 70 661 29 01
Bild på Tobias Krantz

Tobias Krantz

Senior Advisor tobias.krantz@diplomatcom.com +46 73 410 12 15
Bild på Klas Landelius

Klas Landelius

CEO of Diplomat Communications klas.landelius@diplomatcom.com +46 70 460 63 57
Bild på Mattias Leijonhufvud

Mattias Leijonhufvud

Junior Associate mattias.leijonhufvud@diplomatcom.com +46 70 739 55 03
Bild på Hedda Lindselius

Hedda Lindselius

COO & Director hedda.lindselius@diplomatcom.com +46 73 866 67 35
Bild på Per Mossberg

Per Mossberg

Senior Advisor per.mossberg@diplomatcom.com +46 70 517 64 00
Bild på Björn Nyblom

Björn Nyblom

Founding Partner bjorn.nyblom@diplomatcom.com +46 70 188 50 16
Bild på Johanna Nyblom

Johanna Nyblom

Kontorsansvarig reception@diplomatcom.com +46 70 561 45 61
Bild på Anders Oremark

Anders Oremark

Founding Partner anders.oremark@diplomatcom.com +46 70 814 23 02
Bild på Linus Paulsson

Linus Paulsson

Senior Advisor linus.paulsson@diplomatcom.com +46 70 602 58 82
Bild på Johan von Platen

Johan von Platen

External Advisor johan.platen@diplomatcom.com +46 70 640 96 10
Bild på Elin Prestgaard

Elin Prestgaard

Junior Associate elin.prestgaard@diplomatcom.com +46 72 014 31 18
Bild på Sonja Rasin

Sonja Rasin

Partner & CEO Diplomat Group sonja.rasin@diplomatcom.com +46 70 892 66 16
Bild på Maria Ricksten

Maria Ricksten

Senior Associate maria.ricksten@diplomatcom.com +46 72 142 04 92
Bild på Gunnar Sonesson

Gunnar Sonesson

Founding Partner gunnar.sonesson@diplomatcom.com +46 70 440 10 00
Bild på Kristian Stålberg

Kristian Stålberg

Associate Partner kristian.stalberg@diplomatcom.com +46 72 018 05 93
Bild på Cecilie Tenfjord-Toftby

Cecilie Tenfjord-Toftby

Senior Advisor cecilie.tenfjord.toftby@diplomatcom.com +46 72 143 60 30
Bild på Emma Winroth

Emma Winroth

Tjänstledig reception@diplomatcom.com +46 85 880 95 00