David Ibison

David Ibison har mångårig erfarenhet av kommunikationsfrågor och internationella affärsmedier. Han kommer senast från en tjänst som Senior Vice President Communication på Volvo Cars. Innan dess var han partner på kommunikationsbyrån Kreab i ett antal år. David har också över 20 års erfarenhet som affärsjournalist på South China Morning Post i Hong Kong och på Financial Times i London, Tokyo och Stockholm varifrån han bevakade Norden och Baltikum. David har en BA i idéhistoria samt en MSc i statsvetenskap och internationella relationer från University of London.

david.ibison@diplomatcom.com
+46 723-71 75 09

Dan Ericsson

Senior Advisor

dan.ericsson@diplomatcom.com

+46 73-988 44 63

Anton Fjelkman

Junior Associate

anton.fjelkman@diplomatcom.com

+46704749556

Victor Fornander

Senior Associate

victor.fornander@diplomatcom.com

+46 73-543 10 28

Kristina Grewin

COO & Director

kristina.grewin@diplomatcom.com

+46 72-980 50 66

Viktoria Hammarskiöld

Kontorsassistent

reception@diplomatcom.com

+46 8 58 80 95 00

Anna-Karin Hedlund

Senior Partner

anna-karin.hedlund@diplomatcom.com

+46 739-85 00 26

Emelie Hägerström

Junior Associate

emelie.hagerstrom@diplomatcom.com

+46733307995

David Ibison

Senior Advisor

david.ibison@diplomatcom.com

+46 723-71 75 09

Klas Landelius

CEO of Diplomat Communications

klas.landelius@diplomatcom.com

+46 704 60 63 57

Per Mossberg

Senior Advisor

per.mossberg@diplomatcom.com

+46 70-517 64 00

Adam Nilsson

Senior Associate

adam.nilsson@diplomatcom.com

+46 70-746 44 21

Björn Nyblom

Founding Partner

bjorn.nyblom@diplomatcom.com

+46 70-188 50 16

Malin Olsson

Senior Associate

malin.olsson@diplomatcom.com

+46 70-766 09 65

Anders Oremark

Founding Partner

anders.oremark@diplomatcom.com

+46 70-814 23 02

Johan von Platen

External Advisor

johan.platen@diplomatcom.com

+46 70-640 96 10

Sonja Rasin

Partner & CEO Diplomat Group

sonja.rasin@diplomatcom.com

+46 70-892 66 16

Ingvar Skeberg

Senior Advisor

ingvar.skeberg@diplomatcom.com

+46 70-349 10 12

Mikael Sandström

Senior Advisor

mikael.sandstrom@diplomatcom.com

+46 72-554 69 15

Gunnar Sonesson

Founding Partner

gunnar.sonesson@diplomatcom.com

+46 70-440 10 00